FabricAir-Kanäle bieten die ideale Lösung für Kühl-, Heizungs-, Lüftungsanwendungen. Unsere Lösungen sind genau auf die Bedürfnisse des Kunden zugeschnitten.
Neben den beträchtlichen Kosteneinsparungen und der überlegenen Produktqualität bieten FabricAir-Kanäle eine verbesserte Luftqualität in Innenräumen und mehr Komfort dem Benutzer.

Unternehmensneuigkeiten

3
rd
Sep 2018

The Future of Air Dispersion

Over the past 45 years, FabricAir dispersion technology has become globally renowned for its flexibility and core benefits like draft-free, condensation-free, noiseless, corrosion-free and hygienic. With a proven track record and as leading experts in field of air engineering technology, FabricAir continues to set the global industry standards to be at the forefront of HVAC/R innovation and indoor climate solutions. 

31
st
Aug 2018

HVAC / R alanındaki değerleri büyütme

FabricAir, 1973 yılında dünyanın ilk kumaş kanalını piyasaya sürdüğünde, bir oyun bozan oldu. Danimarka merkezli küçük bir şirketin, dünyanın her yerindeki müşterileri ve tüm büyük bölgelerdeki satış ofisleri ya da distribütörleri ile HVAC / R içinde dünya lideri yenilikçi bir şirket haline gelmesinin öyküsüdür.